Cel mai bun TD?

Uneori numite si "Boala ce a lovit luptele de tier 10"

Cel mai bun TD?

Postby zAlexanderD » Sat Aug 31, 2013 9:32 pm

Ca sa mai deschidem un subiect destul de important pentru cei care sunt fani ai CW...
Care credeti ca este cel mai bun TD din joc.
Eu n-am jucat prea mult cu ele, dar inclin sa cred ca AMX F155 pare cel mai potrivit pentru FUN in Random.
Din ce am vazut in clanuri ca EFE se foloseste foarte des OBJ 268, si T110E3,E4.
Asa ca va voi intreba pe voi... CARE CREDETI CA ESTE CEL MAI BUN TD din joc?
Image
zAlexanderD

Re: Cel mai bun TD?

Postby BauBau » Sun Sep 01, 2013 6:52 pm

Pentru jucat in random as spune ca Foch155 si FV215b-183 sunt cele mai puternice in acest moment. Foch155 pentru abilitatea sa de a descarca 3 proiectile de 850 dmg intr-un timp scurt, teoretic fiind capabil de a omori un tanc de t10 pe clip. FV215b-183 folosind munitie HESH este capabil de a omori orice tanc cu un singur proiectil. (evident singurele tancuri de t10 care au sanse sa scape sunt tancurile grele germane E100 si Maus, datorita faptului ca au mai multe HP decat restul tancurilor). Imediat dupa cele 2 TD-uri de mai sus, pentru random, sunt 268, E3, E4 si 263. In coada listei este JPZ E100.

Pentru clan wars 268 si Foch155 pentru hartile deshise, datorita mobilitatii lor ridicate, iar pentru hartile de oras Foch155 si E3 pentru armura frontala si E4 pentru turela.
Bad at Tonks™
BauBau

Postby Zero00SM » Tue Sep 03, 2013 1:45 am

Parerea mea este strict pentru random battles. Si cred ca cea mai buna linie este US turrets. Am plecat pe ei si nu regret. Chiar conteaza sa ai turela in multe situatii. Un scout daca vrea sa te flancheze, oricum o face, dar sa stai cu botul in zidul cladirii sub unghi de 80 de grade si sa misti tunul pe langa zid, fara a fi nevoie sa misti tot tancul, sau sa stai in tufis si sa urmaresti un tanc fara sa pierzi factorul de camo, e mare lucru. Plus ca tunurile sunt geniale. Damage mare, precise, reload bunicel. Si unde mai pui ca de la tier 8, poti sa te duci si pe a doua linie de TD, no turret cu o armura impresionanta (adevarat, lente).

Image
Image
COLECTIONAR DE TANCURI PREMIUM!
Zero00SM

Postby zAlexanderD » Tue Sep 03, 2013 4:47 pm

Fiecare cu stilul lui de joc..
Unii prefera AMX FOCH F155 datorita vitezei de 50km/h sau Obj 268
Altii prefera sa stea in primul boschet si sa-si astepte adversarii sperand ca vor da peste 1000 damage cu ajutorul tunului cu alfa dmg mare. T95 de exemplu:)
Image
zAlexanderD

Postby Treborn » Thu Sep 05, 2013 8:59 pm

Man, noi folosim E4 si Foch in CW de zici ca suntem dementi. Aproape indiferent de harta le gasim noi o intrebuintare. Ocazional am mai folosit si E3, FV, si Obj 268. E4 are avantajul turetei si a unui reload decent in timp ce Foch are acel burst fire.
Treborn
Site Admin

Postby Urzum » Thu Sep 05, 2013 9:34 pm

E-25 e cel mai bun TD. PUNCT! :)

bineinteles nu pentru clan wars, nu pentru ca are alfa mic si nu pt ca penetreaza doar 150mm pe standard ammo.

Cat poti sa te distrezi jucand cu tanculetul asta numai incercand-ul ai sa afli
Urzum
Global Moderator

Postby zAlexanderD » Thu Sep 05, 2013 11:20 pm

Treborn wrote:Man, noi folosim E4 si Foch in CW de zici ca suntem dementi. Aproape indiferent de harta le gasim noi o intrebuintare. Ocazional am mai folosit si E3, FV, si Obj 268. E4 are avantajul turetei si a unui reload decent in timp ce Foch are acel burst fire.

Cine a zis ca sunteti dementi?

Ne refeream la LiveIT:))
Image
zAlexanderD

Postby Arys97 » Mon Sep 09, 2013 8:57 pm

M-a mancat undeva sa-mi i-au T28 Prot. Nu am avut rabdare sa fac suficienta experienta incat sa-i cercetez ultimul tun si senilile. Singura problema e viteza in rest armura frontala e super. Daca stii sa te pozitionezi pe harta si sa mai ai un sprijin, e ok. Partea ce mai proasta este ca in 98% din cazuri MM ma trimite in jocuri unde top tier sunt minim 3 tancuri de tier X iar eu sunt ultimul. Evident ca daca sunt descoperit si o mai si incasez din laterala.....bye bye...ma intorc la garaj, i-au salopeta de mecanic, cheia de 32, ciocanul de 25 kg si incep sa repar :D.

O sa mai rabdare pana la full research... voi vedea atunci... daca nu sunt multumit, ar fi fain sa le propun sa puna un buton de self destruct.... sa merg in mijlocul inamicilor ( cu conditia sa-i fac sa se stranga la un loc.... poate le ofer o prajitura sau o bere..in functie de varsta ) si sa fac BUMMMM. La naiba...am uitat ca la viteza asta, pana ajung in mijlocul lor, astia i-mi mananca prajiturile si-mi beau berea in mijlocul bazei .... game over :D
Arys97

Postby m2bstelist » Tue Sep 10, 2013 11:21 am

mda......am plecat pe linia Jgpze100 din pacate....
spun asta ca acuma sunt atras de obj268 care mi se pare mult mai bun

deci consider cel mai bun obj268 iar pe locul 2 jgpz iar pe trei foch-ul pe care nu il recomand ....cred ca va fi nerfuit
m2bstelist

Postby Treborn » Tue Sep 10, 2013 12:27 pm

Cum Dumnezeu poti considera JgE100 pe locul 2? E3, E4, 268, chiar si 263 le`as pune in fata lui. In afara de acel alpha damage nimic nu e reliable la JgE100, nici in random, nici in CW.
Treborn
Site Admin

Postby zAlexanderD » Tue Sep 10, 2013 12:37 pm

Pana la nerfuit pe locul 1 Este 268, FOCH, E3, E4 263, FV215B 183, si apoi vine si JgPz care nu e folosit deloc in CW
Image
zAlexanderD

Postby BauBau » Tue Sep 24, 2013 1:09 pm

m2bstelist wrote:deci consider cel mai bun obj268 iar pe locul 2 jgpz iar pe trei foch-ul pe care nu il recomand ....cred ca va fi nerfuit

Tocmai ce am vazut commentul tau si nu ma pot abtine sa nu dau reply.
In primul rand foch... da au zis ca undeva in 8.9 va fi nerfuit... acum au amanat pentru 9.0. Dar inca nu stim ce va fi nerfuit la el. Pentru cine a jucat destul cu TD si stie sa-l foloseasca cum trebuie e un tanc de care ar trebui sa te temi cand il vezi in echipa adversa.

Apoi JPZ E-100. Sincer as prefera sa fiu cu 704 sau T30 intr-o lupta de T10 decat cu asta. Daca il lovesti in lower plate are mari sanse de foc + engine damage. Partea superioara este destul de usor de penetrat cu gold si are un punct vulnerabil deasupra (o mica turela cu un tun de 20/37mm) care nu are nici un fel de armura (pentru tunurile le care le vei intalni in lupte de T10). E greoi si ma refer la acceleratie/ viteza de rotatie pe loc. Tunul este foarte prost. La distanta e destul de greu sa nimeresti ceva si sa si penetrezi, iar damage-ul este constant mult sub 1100 average specificat in joc, de cele mai multe ori sub 1000. Tancul asta e o palma data tuturor jucatorilor care sunt fani de tancuri germane.

Creatorii probabil s-au gandit cam asa: ce ar fi daca folosim skinul deja existent la Type E (artileria de t8 pe vremea aia, GW type E100 - artileria de t10 de acum) ii modificam putin superstructura ca sa nu mai fie deschisa, modificam putin tunul stock de 17cm de pe GW tiger si avem un tanc NOU. Si daca lumea se plange le zicem ca celelate designuri care sunt pe net sunt fake si daca nu le place antitancul sa nu-l joace. Si uite asa, avem dihania asta dezgustatore in joc...
Bad at Tonks™
BauBau

Postby iulica1337 » Tue Sep 24, 2013 4:20 pm

E-25 FTW :))
[-THM-] The Homicidal Maniacs
"Attitude is a little thing that makes a big difference!"
iulica1337

Postby fotbal15 » Fri Dec 13, 2013 3:44 pm

WTE-100
fotbal15

Postby Horcan » Fri Dec 13, 2013 5:37 pm

Eu in continuare consider Jagdtiger unul dintre cele mai bune td-uri din joc si e printre putinele tancuri de tier IX pe care le-am pastrat.In multe meciuri dau damage mai bun decat cu alea de 10.
Image
Horcan

Next

Return to Distrugatoare de Tancuri